Ordu Sosyete, Ordu Eglence, Ordu Haber
Gardenya Model & Emre Aydın

Jazz Pub Foto galeri

 
Fotoğraf Galerisi
ücretsiz seri ilan ekle
Üye Paneli
Site istatistikleri

Facecbook'ta PaylaşGoogle+

 

Bizi Google+'da bulun


Ordu Perşembe 65.Yıl Dönümü Uçurtma Şenliği Yapıldı Yazdır Sayfayı Arkadaşına Yolla
Salı, 29 Haziran 2010
ucurtma.jpgOrdu'da Perşembe'nin İlçe Oluşunun 65. Yıldönümü Olması Nedeniyle Geleneksel Hale Getirilen Yason Uçurtma Şenliğinin Altıncısı Yapıldı. Perşembe Kaymakamlığı ve Perşembe Belediyesi Tarafından Ortaklaşa Organize Edilen Etkinliğe Yoğun Katılım Oldu. Ordu'da Perşembe'nin ilçe oluşunun 65. yıldönümü olması nedeniyle geleneksel hale getirilen Yason Uçurtma şenliğinin altıncısı yapıldı.

Perşembe Kaymakamlığı ve Perşembe Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen etkinliğe yogun katılım oldu. Yason Burnu'nda yapılan programda konuşan Belediye Başkanı Selami Çarkçı,uçurtma şenliğini ilk başlatan öğretmenlere teşekkür etti. "Uçurtma şenliğimiz ilçemizde görev yapan üç öğretmenin bize mirasıdır. Şimdi üçü de Ünye'de farklı okullarda idareci olarak görev yapıyorlar. Bu arkadaşlarımızla ne kadar övünsek azdır." diyen Çarkçı, "İnşallah bu arkadaşlarımızı daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. İlçemizden bir çok yetişmiş insanımız var ama ne yazıktır ki hala bir milletvekili çıkaramadık. Perşembemizden milletvekili çıkarmak istiyoruz. Siyasilerimize buradan sesimizi duyuruyoruz." dedi.

Ardından bir konuşma yapan Perşembe'ye vekalet eden Fatsa Kaymakamı Selman Yurdaer ise konuşmasında şöyle dedi: "Perşembe'nin ilçe oluşunun yıldönümünü kutluyoruz. Bu güzellikleri hazırlayıp bizlerle paylaşan tertip komitesine ve özellikle Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Perşembeli hemşerilerime tekrar saygılarımı sunuyor ve hoş geldiniz diyorum."

Konuşmaların ardından Atatürk İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Uçurtma şenliğini 6 sene önce başlatan Hüsamettin Aydemir, İsa Günel ve Mustafa Temiz'e plaketleri verildi. Uçurtma yarışması, fotoğraf yarışması, bisiklet yarışması, halat çekme yarışması, çuval yarışması, yumurta yarışması yapıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Ardından İstanbul'da yaşayan Begüm Saka akrobasi gösterisi yaptı. Halat çekme yarışmasında ilçedeki gençler kıyasıya yarıştı.

Şenlikte büyüklerin de uçurtma uçurması dikkat çekerken bazı gençler ise uçurtmalarına Atatürk fotoğrafları yapıştırdı.

Bu haber 5311 defa okundu.

Yorum Ekle
  • Lütfen yorum yaparken insanları veya kurumları rencide etmemeye özen gösteriniz.. Aksi halde yorumunuz onaylanmayacaktır..
  • Yorumlarınız yayınlanmadan önce Yönetim tarafından gözden geçirilecektir!
İsminiz:
Başlık:
Yorumunuz:Güvenlik Kodu:* Code
  Yorumlar (1)
RSS comments
 1 Yazar CEREN ECE İŞBECEREN, Açık 30-06-2010 12:29
BEN UÇURTMA YARIŞMASINDA 1. OLDUM UÇURTMAM YILDIZ ŞEKLİNDE VE ÜZERNDE İSTİKBAL GÖKLERDEDİR YAZIYORDU KARDEŞİMİN VE KUZENİMİN UÇRTMASNDADA ATATÜRK RESİMLERİ VARDI. BİZE BU GÜNLERİ YAŞATAN KİŞİNİN EN BAŞTA ATAMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ.. ATAMIZI ŞÜKRAN GURUR VE ÖZLEMLE ANIYORUZ..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >

Facecbook'ta Paylaş

 
 

 

 

 

 

.